Již tisíce let lidi po celém světě fascinuje síla a moc vykuřování. Ve starém Egyptě, Indii, Japonsku, zemích Orientu nebo také Indiáni používali různé druhy vykuřovadel jak na očistné nebo ochranné účely, tak při významých rituálech a obřadech.

Vykuřovadla mají různé účinky, vlastnosti a širokou škálu použití.

Nejčastěji se používají pro očistu osob a prostorů – místa, kde žijeme nebo pracujeme. Negativní myšlenky, slova a emoce jako je například zlost nebo smutek jsou energie, které se můžou v prostoru držet. Také tragédie, nemoci a hádky nejen nás, ale i našich rodinných příslušníků nebo kolegů v práci ovlivňují kvalitu  prostoru. Na některých místech můžete sami cítit, že vám tam není dobře. I po rozchodu s partnerem stále můžete vnímat jeho energie a přítomnost, která by už měla také odejít…

Vykuřovadla kromě očisty můžeme použít pro ochrané účely, při zvyšování vibrací a prohlubení meditačního stavu. Je nedílnou součástí jakékoliv duchovní práce, protože odstraňuje nízkovibrační energie a vytváří čistý prostor pro naše napojení. Vykuřovadla můžete využít pro navození harmonické, uklidňující a povzbuzující energie nebo naopak pro klidný spánek. Pomáhají nám také při čištění drahých a léčivých kamenů, či osobních amuletů.

ŠALVĚJ BÍLÁ

Osobně doporučuji šalvěj bílou, která má širokospektrální účínky a kterou nosím neustále u sebe. Člověk totiž nikdy neví a už jsem ji mnohdy ,,nečekaně,, použila. Indiáni považují šalvěj bílou za nejposvátnější bylinu a velmi účinný lék. Má velmi silné očistné účinky, pomáhá nám při hledání vlastní cesty a ovlivňuje našeho ducha. Použít jí můžeme opravdu na vše.

Šalvěj doporučuji zakoupit v malém nebo velkém svazečku, se kterým se velmi dobře pracuje a který můžete mít u sebe a stačí vám k tomu pouze sirky nebo zapalovač.

JAKÉ DALŠÍ VYKUŘOVADLA POUŽÍT?

Meditace – kadidlo, santalové dřevo, kopál, myrha, damara

Léčení – kadidlo, myrha, Palo Santo, eukalyptus, jantar, andělika, mastix

Tvoření a kreativita – Palo Santo

Intimní, slavnostní atmosféra – růže, jasmín, vanilka

Uklidnění, proti stresu – levandule, kadidlo, myrha, pačule, cedr

Ochrana – andělika, šalvěj bílá, kopál

Očista – šalvěj bílá, dračí krev, kadidlo, Palo Santo, mastix

 


Autor: Hana Sahhu-arah

Článek je možný v neupravené podobě dále šířit s připojením této poznámky a uvedení zdroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..